Sveicināti, viesis   
 
  [EN] [LV] Web lapas karte 
Augstskola
Pārvalde
Vēsture
Gada pārskati
Atrašanās vieta
Personāls
Arodbiedrība
Statistika
Dokumenti
Iepirkumi
Fotogalerija
Video galerija
Radioziņas
Inovāciju centrs
Projekti
Madonas filiāle
Nodarbinātie
Budžets
Transports
Vakances
Konkursi, izsoles

Aktuāli


Ievadi savu e-pastu, lai saņemtu jaunāko informāciju par Rēzeknes Augstskolu:


Reklāma
 
» Video galerija
Rēzeknes Augstskolas video sižeti
Rēzeknes Augstskola – viens no Latgales attīstības stūrakmeņiem
- Rēzeknes Augstskola šogad atzīmēja savu 90 gadu jubileju, laika gaitā tā kļuvusi ne tikai par reģionālo izglītības centru, bet konkurētspējīgu un saistošu augstākās izglītības iestādi studentiem no visas Latvijas un ārvalstīm. Lai diskutētu par augstskolas attīstības virzieniem nākotnē, ar mācībspēkiem un augstskolas vadību inženieru fakultātes telpās tikās gan valsts un pašvaldības iestāžu, gan uzņēmumu pārstāvji. Viņi atzina, ka Rēzeknes Augstskola sagatavo konkurētspējīgus un darba tirgū pieprasītus speciālistus.
Rēzeknes augstskola izveidojusi Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu
- Līdzīgi kā Rīgas Tehniskā universitāte arī Rēzeknes Augstskola no pirmā septembra uzsāks mācīt skolēnus vidusskolas klasēs. Augstskola uz savas bāzes izveidojusi jaunu izglītības iestādi – Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu, kurā padziļināti tiks pievērsta uzmanība matemātikas, dabaszinātņu un tehnikas virzienu programmas apgūšanai.
Inovatīvo lāzertehnoloģiju seminārs Rēzeknes Augstskolā
- Ar starptautisku semināru noslēdzās Rēzeknes Augstskolas un Vācijas partneru organizētais projekts "Inovatīvās lāzertehnoloģijas mašīnzinībās". Seminārā gan ārzemju, gan pašmāju speciālisti skaidroja apmeklētājiem lāzertehnoloģiju nozīmīgumu kā inžinierzinātnēs, tā arī uzņēmājdarbībā. Kā arī skaidroja iespējamās tehnoloģiju variācijas un kā tās ietekmētu produkcijas kvalitāti un dauduzmu.

Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja projektu finansiāli atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem.
Par publikācijas saturu ir atbildīgs tikai publikācijas autors un tā neatspoguļo Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja viedokli.
RA folkloras ekspedīcija Dagdā
-
Daugavpilī notika izstāde „Izglītības iespējas”
- 27. martā Daugavpilī, kinoteātrī „Renesanse’ notika tradicionālā izstāde „Izglītības iespējas”, kuru jau sešpadsmito gadu rīko Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. Organizatoriem ir konkrēti un ļoti pragmatiskie mērķi – lai pēc vidusskolas pabeigšanas jaunie cilvēki turpinātu mācīties Latvijā.
Rēzeknes Augstskolā aizrit Starptautiskā nedēļa
- Publicēšanas datums: 2015. gada 16. marts Pirmo reizi starptautiskās nedēļas ietvaros Rēzeknes Augstkolā aizritējusi akadēmiskā konference "Zinātnisko pētījumu pārnese studiju procesā". Tās laikā akadēmiskais personāls diskutēja par pētījumu gaitas un rezultātu iesaisti studiju procesā, kas spētu efektīvāk attīstīt studentu radošumu un veicināt visdažādāko zinātnes nozaru mijiedarbību.
Rēzeknes Augstskolā notika bakalaura programmas "Robežsardze" izlaidums
- Jau otro gadu pēc kārtas Rēzeknes augstskolā noticis II līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas "Robežapsardze" izlaidums. 17 studējošie saņēma kvalifikāciju „Valsts Robežsardzes vecākais virsnieks” un profesionālo bakalaura grādu Robežapsardzē.
Rēzeknes Augstskola noslēdz sadarbības līgumu ar Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju
- Sadarbībai starp Rēzeknes Augstskolu un Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju ir jau 10 gadus sena vēsture. Augstskolas studentiem ir iespēja ģimnāzijā iziet savu studiju praksi, tāpat abas izglītības iestādes jau vairākkārt veiksmīgi sadarbojušās zinātniski pētniecisko darbu izstrādē.
Labdarības akcijas “Atnes prieku ķepaiņiem” noslēguma raidījums
-
Arī studentus informē par nodokļu maksāšanas ieguvumiem
- Latvijas Republikas Finanšu ministrija sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu ir izveidojusi informatīvi sociālo kampaņu "Kāpēc ir ļoti svarīga laicīga un godprātīga nodokļu maksāšana?".
Noslēdzas projekts "Virtuālā pagātne - muzeja nakotne"
-
Tradicionālo Andrejdienas pasākumu papildina konference
- Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu projekta “Virtuālā pagātne-muzeja nākotne” noslēgums apvienots ar Rēzeknes augstskolas tradicionālo muzikāli literāro Andrejdienas pasākumu, kurā piedalījušies arī projekta dalībnieki, vien dažu stundu laikā radto priekšnesumus.
Tautas skrējiens “Ieelpo Rēzekni”
- Rēzeknē jau ceturto reizi aizritējis Tautas skrējiens “Ieelpo Rēzekni!”, kas šoreiz bija veltīts Latvijas neatkarības proklamēšanas 96. gadadienai.
Rēzeknē norisinājās starptautisks biznesa forums un kontaktu birža
- Latgales reģiona uzņēmēji savas darbības virzienu un sadarbības partneru loka paplašināšanai arvien biežāk izmanto iespējas, ko sniedz Eiropas Savienības finansējuma instrumenti un Pārrobežu sadarbības programmas.
Bioenerģija ražošana Latgalē
- Latvijas nacionālais attīstības plāns paredz plašāk izmantot alternatīvos kurināmos veidus, lai apsildītu mājokļus. Bioenerģijas ražošana lauku reģionos veicinās Latgales attīstību.
Zinātnieku nakts Rēzeknes Augstskolā 2014
- Septembra nogalē vairāk nekā 300 vietās Eiropā, no tām arī 8ņās lielākajās Latvijas pilsētās vienlaikus norisinājās Zinātnieku nakts. Eiropā aizsāktās tradīcijas turpinātāji ir Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas augstskolas, kā arī zinātniskie institūti, kas vienkāršā un ikvieban saprotamā veidā demonstrē zinātniskos sasniegumus, bez kuriem mūsu ikdiena vairs nav iedomājama. Zinātnieku nakts pasākums nu ir kļuvusi arī par Rēzeknes Augstskolas vizītkarti.
“Māksla un mūzika kultūras diskursā”
- Veiksmīgi noslēgusies nu jau trešā starptautiskā zinātniski praktiskā konference “Māksla un mūzika kultūras diskursā”, kurā vairāk nekā 50 zinātnieki, praktiķi, pedagogi, amatiermākslas kolektīvu vadītāji un to dalībnieki prezentēja zinātniskos pētījumus, praktisko pieredzi un diskutēja par aktuālo mākslā un mūzikā.
Performance un modes skate Rēzeknes Augstskolā
- -
Rēzeknes augstskola ir sācies jauno iespēju gads
- Zinību diena Rēzeknes Augstskola kā allaž ir bijusi saviļņojuma pilna, jo īpaši, kad savus pirmos studentus uzņem jaunais Inženieru fakultātes korpuss. Sekmīgu mācību gadu novēlot, pirmkursniekus, apsveica Augstskolas vadība un pedagogi.
Atklāj Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātes ēku
- Iespējams, jaunā Inženieru fakultāte Rēzeknē ar inovatīvu aprīkojumu jauniešus vairāk piesaistīs eksakto zinību apguvei. Rēzeknes Augstskolas pastāvēšanas laikā šī ir pirmā ēka, kas uzcelta no jauna, - sākot no projekta, līdz mūsdienīgai celtnei. Būvniecība ilga četrus gadus. Kopējais finansējums ir 9,6 miljoni eiro, no kuriem lielākais atbalsts -- no Eiropas reģionālās attīstības fonda, klāt liekot valsts un pašas augstskolas finansējumu.
Rēzeknes augstskolas vēsturisks brīdis
- Pavisam drīz savas durvis vērs Rēzeknes Augstskolas Inženieru fakultātes jaunais korpuss. Izglītības iestādei tas ir vēsturisks moments, jo tās pastāvēšanas laika tā ir pirmā ēka, kura ir uzbūvēta no jauna.
Rēzeknes augstskolā tapusi „stūRA aprites tELPA"
- Pagājušajā gadā Rēzeknes Augstskolas absolventiem radās ideja veidot savu biedrību. Drīz vien ideja tika īstenota un tā tapa "Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācija". Šogad, svinot savu pirmo jubileju, biedrība ir sagādājusi dāvanu sev un citiem, atklājot jauno un mājīgo "Stūra aprites telpu".
Sagatavoti pirmie robežsargi ar augstskolas diplomu
- Vienīgā vieta Latvijā, kur tiek īstenota otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programma "Robežapsardze", ir Rēzeknes Augstskola .
Rēzeknes Augstskolas ēka atguvusi vēsturiskos vaibstus
- Rēzekne kopš seniem laikiem nesusi izglītības un zinātnes pilsētas vārdu. 1925.gadā tur tika atklāts Rēzeknes valsts skolotāju institūts, ko sagrāva 2.pasaules kara laikā, bet padomju gados māju atjaunoja.
Rēzeknes Augstskola piesķir Goda Profesora titulu 17 profesoriem
- Šogad Rēzeknes Augstskola atzīmējusi savu 20. gada dienu. Lai pateiktos par ieguldījumu augstskolas attīstībā un izaugsmē, jubilejas gadā ar Senāta lēmumu 17 profesoriem tika piešķirts Rēzeknes Augstskolas augstākais apbalvojums - Goda profesors.
Andrejdiena -- tradīcija 15 gadu garumā
- 30. novembrī Rēzeknes pilsētas kultūras namā norisinājās ikgadējs literāri muzikālais pasākums -- Andrejdiena, kas dzejas mīļotājus pulcēja jau piecpadsmito reizi.Visi pasākuma dalībnieki bija tērupšies sarkanā un baltā, kas ļāva pilīgāk atklāt Lielvārdes jostas deju raktus. Bija gan dzejas lasījumi un dejas, gan zīlnieču ielūkošanās nākotnē, gan arī svētku tortes baudīšana un patīkamas sarunas vakara noslēgumā.
Augstskolas sprieda par izglītības perspektīvām Latvijā
- Augstākā izglītība ir vērtība, kas ir attiecīgi jānovērtē arī finansiāli, lai veicinātu strauju attīstību un likumsakarīgi arī valsts tautsaimniecības izaugsmi. Latvijai šajā ziņā vēl tāls ceļš ejams.
Rēzeknes Augstskolā jau sesto gadu norisinājās Zinātnieku nakts
- Zinātnieku nakts ir izglītojoši -- izklaidējošs pasākums, ko ik gadu dažādās Latvijas augstākās izglītības iestādēs apmeklē pēc jaunām zināšanām alkstoši cilvēki. Šogad jau sesto gadu Rēzeknē noritēja zinātnieku nakts, un zinātnes svētku tēma visā Eiropā bija "Ūdens".
Rēzeknē apgūst ķīniešu valodu
- Vēl pavisam nesen plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka Latvijā šī gada laikā ķīniešu kopiena pieaugs par vairākiem tūkstošiem. Kopš septembra vidus arī Rēzeknes Augstskolas telpās pirmo reizi notiek ķīniešu valodas kursi, ko apmeklē prāvs studentu un interesentu pulciņš.
Rēzeknes Augstskolā jaunas studiju programmas
- Šogad Rēzeknes Augstskola piedāvā iestāties trīs jaunās studiju programmās, viena no tām ir profesionālā maģistra programma "Dizains", kur bakalaura grādu ieguvušie mākslā, dizainā vai ražošanas tehnoloģijā var turpināt studijas tālāk. Pilna laika klātienē ilgums ir pusotrs gads, bet neklātienē tie ir 2 gadi.
Rēzeknes Augstskola piedalās Lauku dienās
- Lauku dienās piedalās ne vien ar lauksaimniecību saistīti uzņēmumi, bet arī citas iestādes.Viļānos jau vairākus gadus sevi prezentē Rēzeknes Augstskola, kas šobrīd īsteno 15 studiju virzienus. Šeit zemniekiem un citiem apmeklētājiem bija iespēja uzzināt par studiju programmām un citu nepieciešamo informāciju.
Rēzeknes augstskolā būs jauna inženieru fakultātes ēka
- Rēzeknes augstskolas nākotnes vīzija apkārt pedagoģijas fakultātei uzbūvēt studentu pilsētiņu. Vizuālais makets kā tas varētu izskatīsies ir gatavs. Šobrīd sācies jau pirmais posms idejas īstenošanai dzīvē. Eiropas projekta ietvaros - trīs komats septiņu miljonu latu apmērā augstskolas vajadzībām tiks būvēta jauna ēka. Tā paredzēta inženieru fakultātei.
Rēzeknes Augstskola sadarbojas ar Pleskavas Universitāti
- Rēzeknes Augstskolā jau vairākus gadus notiek konference "Sabiedrība, integrācija, izglītība". Šogad šī pasākuma ietvaros tika atklāta sadarbības partneraugstskolas- Pleskavas Valsts universitātes dizaina 2ā kursa studentu izstāde "Radošie meklējumi grafiskajā dizainā".
Rēzeknes Augstskolas studenti spēlē Grāmatvedības teātri
- Grāmatveža profesija nav tikai darbs ar cipariem un rutīna, bet gan tas ir interesants un aizraujošs. Jau vairākus gadus Rēzeknes Augstskolas Ekonomikas fakultātes otrā kursa studenti ar teātra palīdzību apgāž stereotipu par grāmatveža garlaicīgo amatu. Te tika apspēlētas dažādas tēmas par šo jomu.
Rēzeknes Augstskolā sākušās Inženieru dienas
- Jau 17to reizi Rēzeknes Augstskolā pavasarī tiek organizētas Inženieru dienas un ik gadu tās paplašinās. Pirmoreiz pasākuma vēsturē, Inženieru dienas atklāja ar kuģīšu sacensībām pa Rēzeknes upi "Esi radošs inženieris!".
RA prezentācija
- Rēzeknes Augstskolas prezentācija 2013
Latgales jaunieši izvēlas nākamo profesiju
- Lai nodrošinātu reģiona jauniešiem visaptverošu informāciju par mācību iespējām, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" notika izstāde "Izglītība un Karjera 2013", ko jau trešo gadu organizē Rēzeknes uzņēmēju biedrība. Šogad pasākumā piedalījā 11 profesionālās un augstākās izglītības iestādes no visas Latvijas, studējošo kreditētāji un Nodarbinātības Valsts Aģentūra, kas piedāvā mūžigglītības un cita veida papildus profesionālās izglītības iespējas.
Zinātnieki lasītājiem nodod unikālu vārdnīcu par Latgali
- 16 kilogrami -- tik sver unikālā vārdnīca, ko nupat izdevusi Rēzeknes Augstskola. Latgales Lingvoteritoriālā vārdnīca, kas iznākusi 2os sējumos, tapusi vairāku gadu nemitīgu pētījumu rezultātā.
Izstāde " Rēzeknes Augstskolas gaismas pili gaidot"
- "Rēzeknes Augstskolas gaismas pili gaidot" - ar šādu interesantu nosaukumu šonedēļ atklāta izstāde, kas apskatāma augstākās izglītības iestādes Ekonomikas fakultātē. Studentu darbi veltīti mācību korpusa Atbrīvošanas alejā 115it rekonstrukcijai, kas ilgst jau vairākus gadus.
Rēzeknes augstskola apskata sadarbības iespējas
- Rēzeknes augstskolā norisinājās seminārs par ES struktūrfondu ieguldījumu un sadarbības iespējām ar Latgales plānošanas reģiona izglītības iestādēm. Tajā tika spriests gan par studiju vides kvalitātes uzlabošanas iespējām un studiju saturu, gan arī darba tirgus pieprasījumu.
Rēzeknes Augstskola sagatavo jaunos apģērba projektētājus
- Tekstilrūpniecība ir viena no vecākajām nozarēm Latvijā un savu aktualitāti nav zaudējusi. Laiks iet savu gaitu un pircēji arvien vairāk pieprasa oriģinālus, stilizētus un mūsdienīgus apģērba modeļus, tomēr uzņēmumiem vēl arvien trūkst zinošu speciālistu.
Rēzeknes augstskola sadarbosies ar Dagdas novada pašvaldību
- Rēzeknes augstskolā 80 % studējošo nāk tieši no Latgales. Nereti šie jaunieši pēc studijām no dzimtā novada aizbrauc. Tāpēc ir svarīgi, lai viņi spētu atrast veidu un nišu, kurā darboties un saņemt konkurētspējīgu atalgojumu tepat uz vietas.
Rēzeknes Augstskolā notika reģionālo augstskolu rektoru un prorektoru tikšanās
- Rēzeknes Augstskolā notika reģionālo augstskolu rektoru un prorektoru tikšanās, kuras ietvaros tika apspriests sadarbības līguma iespējamais modelis un tā īstenošanas iespējas. Augstskolu pārstāvju viedoklis atšķiras no Izglītības ministra Ķīļa viedokļa par to, ka ļiela daļa augstskolu ir jāslēdz vai jāapvieno.
Rēzeknes Augstskolā notika lekcija par eiro ieviešanu
- Rēzeknes Augstskola ir viena no augstākās izglītības iestādēm, kur notika Latvijas Bankas lekciju cikls par Centrālo banku monetāro politiku un Latvijas virzību uz eiro. Studenti ar interesi klausījās informāciju par lata ieviešanu, banku lomu un citiem faktiem, kā arī aktīvi iesaistījās diskusijās.
Rēzeknes Augstskola noslēdza sadarbības līgumu ar ARPC "Zeimuļs"
- Rēzeknes Augstskolai jau pirms Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra atklāšanas bija izveidojusies laba sadarbība ar tās vadību, tādēļ arī tika noslēgts līgums starp abām iestādēm.
Rēzeknes augstskolā zinību diena
- Skanot Latvijas valsts un pēc tās Rēzeknes augstskolas himnai svinīgais zinību dienas pasākums studentiem Rēzeknē varēja sākties. Augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks, uzrunājot studentus, uzsvēra reģionālo augstāko izglītības iestāžu būtisko nozīmi valsts vienotai attīstībai.
Latgales augstskolas cer uz ārzemju studentiem
- Studentu skaita samazināšanos šogad izjūt arī Latgales reģionālās augstākās izglītības iestādes - Rēzeknes augstskola un Daugavpils universitāte.
Biznesa ideju konkurss „Ideju kauss 2012"
- Tev ir ideja, bet nezini, kā to realizēt? Tad tieši tev ir domāts inovatīvo biznesa ideju konkurss "Ideju kauss". Rēzeknes Augstskolas telpās norisinājās pirmais reģionālais pasākums, kura mērķis bija informēt par šī konkursa norises gaitu un veicināt sabiedrības interesi par uzņēmējdarbību Latvijas reģionos.
Rēzeknes Augstskolā aizstāvēti pirmie promocijas darbi pedagoģijā
- Rēzeknes Augstskolā aizstāvēti pirmie promocijas darbi pedagoģijā
Rēzeknes Augstskolā aizvadītais studiju gads bijis veiksmīgs
- Rēzeknes Augtskolas rīkotajā preses konferencē masu medijus iepazīstināja ar aktualitātēm mācību iestādē. Noslēdzoties studiju gadam ir iespēja izvērtēt paveikto un iezīmēt nākotnes perspektīvas. Šis gads augstskolā ir bijis notikumiem bagāts.
Starptautiska ekspedīcija Rēzeknes novada Ciskādos
- Leģenda vēsta, ka 19. gadsimtā, dzimtbūšanas laikā, bagāts lietuviešu muižnieks pret labi dresētu suni, uz Latviju iemainījis vairākus desmitus kalpu -- tā Rēzeknes novada Ciskādos ieceļojušas lietuviešu ģimenes. Lai gan pētnieki apšauba leģendas patiesumu, tomēr vēl pirms simts gadiem Ciskādu apkārtnes ciemos dzīvojuši vairāki simti kaimiņzemes iedzīvotāju. Lai izpētītu lietuviešu atstāto tradīciju un mutvārdu mantojumu, studentu un pētnieku grupa no Latvijas un Lietuvas nedēļu pavadīja ekspedī
Zinātniskās konferences laikā atklāja arī intejrera dizaina izstādi
- Jau vairākus gadus Rēzeknes Augstskolā notiek starptautiskā zinātniskā konference-Sabiedrība.integrācija.izglītība, kas pulcē dalībniekus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Tajā tika apspriestas aktuālākās problēmas vairākās jomās, kas skar pedagoģiju.
Rēzeknes Augstskola īsteno pārrobežu sadarbības projektu "HipiLatLit"
- Rēzeknes Augstskola īsteno pārrobežu sadarbības projektu "HipiLatLit"
Rēzeknes Augstskolā norisinājās konference "Autors.Teksts.Laikmets"
- Rēzeknes Augstskolā notika pirmā starptautiskā konference "Autors.Teksts. Laikmets", kas veltīta literatūras zinātnieka Vitolda Valeiņa 90it gadu atcerei. Konference no citām atšķīrās ar to, ka tā norisinājās vienu dienu un pateicoties atbalstītājiem tajā nebija dalības maksas.
Erasmus - jaunas iespējas un pieredze
- Lai iepriecinātu rēzekniešus un radītu pilsētā pavasarīgāku noskaņu, Rēzeknes augstskolas studenti ir parūpējušies par Lieldienu noformējumu. Vējdzirnavas, kas simbolizē pārmaiņas un etnogrāfisko rakstu plakāti pamanāmi dažādās pilsētas vietās.
Erasmus - jaunas iespējas un pieredze
- Par godu Eiropas populārākās studentu apmaiņas programmas Erasmus 25 gadu jubilejai svētku tortes tika dāvinātas 42ām augstākās izglītības mācību iestādēm. Kā pateicību par ieguldīto darbu Erasmus programmas īstenošanā un popularizēšanā saldo pārsteigumu saņēma arī Rēzeknes Augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks.
Rēzeknes Augstskolas studenti piedalās tiesas procesa izspēlē
- Latvijas Augstskolās, kurās studentiem piedāvā apgūt tiesības zinātņu programmas viena no tradīcijām ir Juristu dienu rīkošana. Rēzeknes Augstskolā šī pasākuma ietvaros studenti ne vien apmeklē tiesībsargājošās institūcijas, bet arī piedalās tiesas procesa izspēlē, iejūtoties aizstāvāmā un apsūdzētā pusē, tādējādi vairāk iepazīstot savu izvēlēto profesiju.
Izstāde Skola 2012
- Rēzeknes Augstskola izglītības un karjeras izstādē "Skola 2012"
Robotu iekārtas
-
Rēzeknes Augstskolā ar Eiropas finansējumu attīsta inženierzinātnes
- Inženierzinātnes jauniešu vidū kļūst arvien populārākas, ja pirms pāris gadiem Rēzeknes Augstskolas inženieru fakultātē uz vienu studiju vietu pretendēja 2,2 studenti, tad pērn 4.7 studētgribētāji. Piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus tiks uzlabota topošo inženieru apmācības kvalitāte, lai sagatavotu konkurētspējīgus speciālistus.
Rēzeknes Augstkolā norisinājās Ēnu diena
- Vai Tu zini kāda izskatās Tava ēna? Rēzeknes Augstskolas pasniedzēju, prorektores, dekānu un citu darbinieku profesiju Ēnu dienā vēlējās iepazīt daudzi skolēni no Latgales skolām. Iveta Dembovska savas ēnas iepazīstināja ar lektores ikdienu- lekcijas studentiem, darbs lasītavā un bibliotēkā, lai varētu sagatavoties lekcijām un laboratoriju, kur tūrisma uzņēmējdarbības studenti apgūst pirmās iemaņas šajā nozarē.
Jaunie mehatroni bez darba nepaliks
- Bez mums ražošana būtu krietni sarežģītāka -- par savas profesijas izvēli droši saka pirmie studiju programmas „Mehatronika" absolventi Rēzeknes Augstskolā. Un viņu pārliecībai ir pamats -- tikko aizstāvējuši bakalaura darbus, taču bezdarbnieku rindas viņi negrasās papildināt -- jaunos mehatronus gaida kā Rēzeknes, tā arī citos Latvijas mehānikas un elektronikas uzņēmumos.
Rēzeknes Augstskolas rūķi iepriecina Kaunatas vidusskolas skolēnus
- Neilgi pirms Ziemassvētkiem Rēzeknes novada Kaunatas vidusskolas mazāko klašu skolēniem jauku pārsteigumu sagādāja Rēzeknes Augstskolas studentes, kas bērniem par prieku bija pārtapušas par rūķiem.
Rēzeknes Augstskolā valda Ziemassvētku noskaņa
- Rēzeknes Augstskolā katru gadu pirms Ziemassvētkiem tiek rīkots tirdziņš, kur var iegādāties Dizaina un amatniecības katedras studentu darinātus darbus. Šogad tirgošanās sākās ar studentu iestudētu teatrālu uzvedumu.
Rēzeknes Augstskolas studentu dāvana Latvijas svētkos
- Category: People & Blogs Tags: Rēzeknes Augstskolas studentu dāvana Latvijas svētkos License: Standard YouTube License 0 likes, 0 dislikes see all All Comments (0) Sign In or Sign Up now to post a comment! Rēzeknes Augstkolā norisinājās Ēnu diena3:47 Rēzeknes Augstkolā norisinājās Ēnu dienaby LatgalesRegionalaTV166 views Rozes svētki Rēzeknes Augstskolā 20112:39 Rozes svētki Rēzeknes Augstskolā 2011by LatgalesRegionalaTV595 views Studentu teatri RTU
Rēzeknes augstskola ņem aizņēmumu uz 30 gadiem
- Piecu gadu laikā Rēzeknes augstskolai nav izdevies pabeigt pedagoģijas fakultātes ēkas rekonstrukciju. Vainīgs finansējuma trūkums, nauda darbu veikšanai tika piešķirta no valsts investīciju programmas, kas šobrīd jau gadu kā slēgta. Rekonstrukcijas pabeigšanai ir nepieciešami vairāk nekā viens miljons latu, valsts budžetā šādas naudas nav, arī Eiropas struktūrfondus iesāktai būvniecībai nevar piesaistīt. Rēzeknes augstskola nonākusi strupceļā ir gatava ņemt aizņēmumu uz trīsdesmit gadiem, lai p
Zinātnieku nakts 2011 RA
-
Flesh mob RA
-
RA studenti diskutēja ar Rēzeknes mēru
- Rēzeknes augstskolā šodien viesojās Maskavas institūta pārstāvji, lai kopīgi pārrunātu abu augstskolu turpmākās sadarbības iespējas. To, ka šāda sadarbība kā vienai, tā otrai pusei ir izdevīga apliecina jau parakstītais līgums. Jāteic, ideja par kontaktu veidošanu nāca no Krievijas puses.
Rēzeknes augstskola veido sadarbību ar Maskavu
- Rēzeknes augstskolā šodien viesojās Maskavas institūta pārstāvji, lai kopīgi pārrunātu abu augstskolu turpmākās sadarbības iespējas. To, ka šāda sadarbība kā vienai, tā otrai pusei ir izdevīga apliecina jau parakstītais līgums. Jāteic, ideja par kontaktu veidošanu nāca no Krievijas puses.
Rozes svētki Rēzeknes Augstskolā 2011
- Leģenda vēsta, ka Rēzeknes pilskalnā guļ apburtā princese Roze, kura reizi gadā parādoties virszemē. Rēzeknes Augstskolā senā teika pielāgota mūsdienām un apspēlēta ikgadējā pasākumā -- Rozes svētkos.
Studenti piedalās folkloras ekspedīcijā
- Rēzeknes Augstskolas studiju programmas "Filoloģija" pirmā kursa studenti jau devīto gadu piedalās tradicionālajā folkloras ekspedīcijā. Tā katru gadu notiek citā Latgales apdzīvotā vietā. Ekspedīcijas laikā tās dalībnieki tiekas ar pagasta pārvaldi un iedzīvotājiem, vācot folkloras materiālu un apzinot vietējās tradīcijas.
Studē Rēzeknes Augstskolā un iegūsti dubulto diplomu!
- Iegūsti dubulto diplomu, studējot Rēzeknes Augstskolā
Двойной диплом!
-
ERASMUS diena Rēzeknes Augstskolā
- Nu jau vairākus gadus gan pavasarī, gan rudenī tiek rīkots starpvalstu sadraudzības vakars, kurā Rēzeknes Augstskolas studentiem ir iespēja dalīties ar pieredzi, ko guvuši apmaiņas studijās ārvalstīs. Savukārt studenti, kas uz Rēzekni atbraukuši apmaiņas braucienā studēt no citām ārvalstu augstskolām iepazīstina ar savu valsti.
Rēzeknes Augstskolā radošo darbu skate
- Studentu mācību procesā iegūtās idejas zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijā, interjera kompozīcijā, lietišķajā grafikā un daudzos citos priekšmetos, vienkopus skatāmas Rēzeknes Augstskolas ēkā, Atbrīvošanas alejā 115.
Rēzeknes Augstskolā diskutē par vides saglabāšanas problēmām
- Category: People & Blogs Tags: Rēzeknes augstskolā diskutē par vides saglabāšanas problēmām License: Standard YouTube License 0 likes, 0 dislikes see all All Comments (0) Sign In or Sign Up now to post a comment! Rēzeknes Augstskola kļūs krāsaina3:32 Rēzeknes Augstskola kļūs krāsainaby LatgalesRegionalaTV203 views В Резекне пешеходная улица1:10 В Резекне пешеходная улицаby sirokez922 views Резекне7:38 Резекнеby KPsila5,286 views Inovāciju bu
Rēzeknes Augstskolā notika Inženieru dienas
- Rēzeknes Augstskolā viesojās Lietuvas Republikas Utenas Kolēģijas pārstāvji, lai pārrunātu abu augstskolu turpmākās sadarbības iespējas, kā arī apsvērtu nākotnē ieviest duālos diplomus.
Rēzeknes Augstskola apspriež sadarbības iespējas ar Lietuvas kolēģiem
- Rēzeknes Augstskolā viesojās Lietuvas Republikas Utenas Kolēģijas pārstāvji, lai pārrunātu abu augstskolu turpmākās sadarbības iespējas, kā arī apsvērtu nākotnē ieviest duālos diplomus.
Rēzeknes Augstskolā notika starptautiskā konference Sabiedrība. Integrācija. Izglītība
- Rēzeknē notika starptautiskā zinātniskā konference- sabiedrība. integrācija. Izglītība, kuru jau vairākus gadus organizē personības socializācijas pētījumu institūts. Šī konference bija veltīta institūta piecu gadu zinātniskajai darbībai. Pasākumā tika apspriestas aktuālākās problēmas pedagoģijā.
Rēzeknes Augstskolas pētnieki prezentē "Latgalieša CV"
- Katram cilvēkam ir savs dzīves apraksts, jeb CV, savukārt Rēzeknes Augstskolas Humanitārās fakultātes pētnieki izveidojuši un izdevuši simbolisku "Latgalieša CV no senlaikiem līdz 21.gadsimtam". Tajā atraktīvi un netradicionāli stāstīts par Latgali, tās vēsturi, valodu, etnisko un reliģisko daudzveidību, ģeogrāfiju, literatūru un mūziku. Grāmata izdota latviešu, angļu un krievu valodā un tā autori cer, ka tā palīdzēs dziļāk un pamatīgāk izprast šo reģionu un tā laudis.
Trīs augstskolu sadarbības konference Rēzeknē
- Rēzeknē aizvadītās nedēļas laikā divu dienu garumā notika trīs Latvijas augstāko izglītības iestāžu sadarbības konference, kuru organizēja Baltijas Starptautiskā akadēmija, Rēzeknes augstskola un Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle.
Rēzeknē uzņēmēji piedāvā studentiem prakses vietas
- Rēzeknes augstskolas studentiem nav grūtību atrast sev atbilstošu prakses vietu, lai reālajā dzīvē iepazītu savu izvēlēto profesiju un papildinātu augstskolā iegūtās zināšanas.
Rēzeknes Augstskola organizē erudīcijas spēli vidusskolēniem
- Rēzeknes skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas erudīcijas konkursā ar devīzi "Iespējams labākais". Šāds konkurss notika pirmo reizi un to organizēja Rēzeknes Augstskola. Konkursa norise bija atraktīva, it īpaši, kad tika izspēlētas idejas par savu nākotnes biznesa plānu.
LTRK diskutē ar Latgales novada uzņēmējiem
- Arī Latgales uzņēmējus, tāpat kā viņu kolēģus citviet Latvijā, satrauc vienādi jautājumi - birokrātijas radīties šķēršļi, PVN celšana, dienesta auto nodoklis, kā arī neprognozējamā likumu maiņa. Lai apkopotu Latgales uzņēmēju sāpes un viedokļus, Rēzeknes augstskolā notika uzņēmēju tikšanās ar LTRK pārstāvi.
Rēzeknes pašvaldība noslēdz sadarbības līgumu ar topošajiem dizaineriem
- Gleznainās septiņu pakalnu pilsētas Rēzeknes mākslinieciskais ietērps pirms svētkiem līdz šim ir bijis visai pieticīgs. Lai pilsētas vizuālo veidolu padarītu spilgtāku un atraktīvāku, nepieciešamas jaunas un radošas idejas, tāpēc Rēzeknes pilsētas dome noslēgusi līgumu ar Rēzeknes Augstskolas interjera dizaina programmas studentiem par sadarbību svētku noformējuma veidošanā.
Izdod DVD disku "Aulejas anekdoti"
- Latgales folkloras tradīciju un jautru anekdošu apkopojums ar atraktīvām video ainām, tagad vienā diskā "Aulejis anekdoti". Diska satura izstrādes autori tikpat vieglā un nepiespiestā gaisotnē prezentēja savu garadarbu Rēzeknes augstskolā.
RA studentu darbi izrotā Rēzeknes bērnudārzus
- Rēzeknes Augstskolas Izglītības un dizaina fakultātes interjera dizaina programmas studenti Inese Rimšāne, Ieva Misiņa, Daina Šadurska un Jānis Lielmanis profesionālās prakses ietvaros darbojās Rēzeknes pirmskolas izglītības iestādēs, apgleznojot sienas un gaiteņus. Topošajiem dizaineriem tā ir pirmā praktiskā darba pieredze, savukārt mazajiem rēzekniešiem ikdiena ir kļuvusi krāsaināka.

Notikumu kalendārs

Video tiešraides

RA Izdevniecība

Pieslēgties LAIS