Sveicināti, viesis   
 
  [EN] [LV] Web lapas karte 
Ārpusstudiju aktivitātes
Jauktais koris Sonitum
Studentu teātris
Deju kopa Dziga
Jauno dzejnieku klubiņš
Latvijas kristīgā studentu bralība
Andrejdienas

Studentiem
Tradīcijas
Studējošo pašpārvaldes
Ārpusstudiju aktivitātes
Nodarbību grafiki
Sesijas grafiki
Kreditēšana
Dokumenti
Dienesta viesnīcas
ISIC kartes

Aktuāli


Ievadi savu e-pastu, lai saņemtu jaunāko informāciju par Rēzeknes Augstskolu:


Reklāma
 
» Deju kopa Dziga

Tie Rēzeknes Augstskolas studenti, kuri vidusskolas laikā dejojuši dažādos deju kolektīvos, tiek aicināti iesaistīties deju kopā „Dziga” (vadītāji Inga un Ilmārs Dreļi), lai izkoptu raitus dejas soļus arī studiju gados.

Deju kopa iestudē oriģināluzvedumus, kurus skatītāju uzmanībai piedāvā tādos RA pasākumos kā „Svētvakars”, „Zinību diena” u.c. Dejotāji dodas arī ārpus Latvijas robežām, lai piedalītos pasākumos un nestu RA vārdu tālu pasaulē.

Deju kopa pārstāv augstskolu arī Vislatvijas studentu dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus”, kā arī Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos.

***

Deju kopa „Dziga” sāka dzigot jeb džigot (Latgales novada izloksnes skaidrojošā vārdnīcā latviskā vārda "deja", "dejot" latgaliskais variants - "dziga", "dzigot" jeb "džigot") 1991. gada septembrī. Vadītāji Inga un Ilmārs Dreļi dzigošanā ir pulcējuši visas paaudzes (sākot no mazajiem dejotājiem un beidzot ar senjoriem), tai skaitā dejotkāros studentus no Rēzeknes Augstskolas.

Deju kopas jestrais solis ir iekarojis skatītāju simpātijas ar savu oriģinālprogrammu - latgaļu dejām. Dejotprieku palīdz uzturēt kapela "Dziga" (tajā muzicē arī Rēzeknes Augstskolas docētāji), kas savu dažādās folkloras ekspedīcijās un festivālos krāto pieredzi ir ieskaņojusi vairākos CD un audio kasetēs ("Dzīd` voi raudi tautu meita" – 2000. g., "Zaļā duorzeņā" – 2001. g. u.c.). Deju kopa "Dziga" koncertdarbības laikā ir izdejojusi un izdziedājusi Latgales novada etnogrāfiskās dejas un melodijas, kuras ir pašu vāktas un apzinātas. Deju kopas vadītāja Ilmāra Dreļa veidotajos deju uzvedumos tiek akcentēta latgaliešu mentalitātei atbilstošā maniere ("Lūznavas dancis", "Uozeits", "Rozentovas kadriļa" u.c.).

***

2013./2014. gada sezona deju kopai „Dziga” bija aktivitātēm, koncertiem un projektiem bagāta.

  • Par gada galveno notikumu dejotāji uzskata aprīlī Austrumlatvijas koncertzālē GORS prezentēto horeogrāfes Lilijas Liporas horeogrāfisko uzvedumu „Būt kopā”. Uzvedums veidots, izmantojot latviešu tautas dejas un laikmetīgās dejas tehnikas sintēzi. Caur deju katrs vēlējās uzrunāt skatītāju par mūsdienu aktuālajām problēmām: identitāti plašajā pasaulē; kā mūsdienās saglabāt sajūtu „savējie”; iekšējo revolūciju; ceļiem svešumā; mīlestību un naidu; pēc kā patiesībā ilgojamies; vīrišķīgi lēmumi un sievišķīgs atbalsts un piedāvāt pozitīvu risinājumu… būt un varēt kopā. Veidojot uzveduma stāstu, vēlējāmies sniegt vienu no atbildēm: būt kopā… ir spēks! (Uzvedums atbalstīts SIF projekta „Mediju radošā studija” darbības atbalsta programma līdzdalībai kultūrpolitikas jomā” aktivitāšu ietvaros, atbalsts tērpiem no Rēzeknes Kultūras un tūrisma aģentūras.)
  • Jūnija beigās Daugavpilī notika 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki „Gaudeamus”, kuros Rēzeknes Augstskolu pārstāvēja arī „Dzigas” jaunieši. Svētkiem tika gatavots atsevišķs repertuārs, kurš tika izdejots „Gaudeamus” ieskaņu koncertā 15. jūnijā Rīgā, Ķīpsalas hallē un divos koncertos svētku tiešajās norisēs 27. – 29. jūnijā Daugavpilī.
  • Jūlijā tiek plānoti vairāki koncerti: 4. jūlijā dalība Līksnā latgaliešu mūzikas festivāla „Muzykys Skrytuļs” koncertos; 12. jūlijā koncerts Zvirgzdenes estrādē; protams, plānots arī tālāks brauciens uz Eiropas tautu festivālu Vācijā. „Dziga” Rēzeknes pilsētas delegācijas sastāvā nedēļas garumā nodrošinās valsts, novada, pilsētas prezentācijas informatīvā stenda darbību; demonstrēs latgaliešu nacionālo virtuvi; sniegs koncertus gan pilsētas ielās, gan koncertskatuvēs; piedalīsies svētku gājienā, kā arī citās mākslinieciska rakstura aktivitātēs un, protams, sportos. Tas ir nedēļu spraigs aktivitāšu kopums, kurā festivāla dalībniekiem un vietējiem iedzīvotājiem tiek paplašināts priekšstats par Latviju, Latgali un Rēzekni.

 

Katru gadu septembrī, sezonai sākoties, aicinām jaunus dejotājus BŪT KOPĀ „Dzigā”!


Notikumu kalendārs

Video tiešraides

RA Izdevniecība

Pieslēgties LAIS