Sveicināti, viesis   
 
  [EN] [LV] Web lapas karte 
Informācija absolventiem
RA absolventu veiksmes stāsti

Studijas
Studiju programmas
Informācija reflektantiem
Informācija absolventiem
Informācija klausītājiem
Diplomi un diplomu pielikumi
Studiju maksa
Norēķinu konts
Kredīti
Stipendijas
Studiju kalendārs
Metodiskie norādījumi
Studiju kvalitātes vadības sistēma

Aktuāli


Ievadi savu e-pastu, lai saņemtu jaunāko informāciju par Rēzeknes Augstskolu:


Reklāma
 
» RA absolventu veiksmes stāsti

Skaidrīte Svikša

Absolvējusi: akadēmiskā bakalaura studiju programmu „Filoloģija”.
Strādā: Rēzeknes pilsētas domē un „Vietējā Latgales Avīzē”.

Ar dziļu pārliecību saku, ka šī studiju iespēja ļāva man dzīvē uzrakstīt (kaligrāfiski skaisti un gramatiski pareizi) manu humanitāro sirdi un eksakto prātu vienojošu burtu „i” un uzlikt filoloģisku punktu uz tā.

Tikai tagad saprotu, ka tolaik manā dzīvē sāka parādīties kvalitātes izpratne. Vispirms jau pasniedzēju un lektoru zināšanu līmenī. Paldies zinošajām un domāt mudinājušajām: Angelikai Juško-Štekelei, Ilgai Šuplinskai, Olgai Senkānei, Inetai Kristovskai un daudziem jo daudziem citiem. Viņu padomu ietekme bija tik liela, ka, aizstāvot savu maģistra darbu Daugavpils Universitātē, sastapos ar secinājumu, ka „students neprot rakstīt tik zinātniskā valodā”. Pierādīju, ka tieši Rēzeknes Augstskolā iemācījos operēt ar zinātniskiem terminiem un tajā man iepotēja analītiskumu, bez kura, manuprāt, dzīve ir melnbalta.

Savas RA gūtās zināšanas praksē vispirms nostiprināju darbā „Ef-Ei Avīzē” (kopš 2. kursa), tad Latgales Kultūras centra izdevniecībā (Jānis Elkšņa kungs lasīja kursu „Korektora darbs”; 4. kursa beigās no viņa saņēmu darba piedāvājumu un jauka sadarbība turpinās joprojām). Paralēli tam Rēzeknes pilsētas domē tika izveidots informatīvais izdevums „Rēzeknes Vēstnesis”, kurā korektora pienākumus pildu jau vairāk nekā 10 gadus. (Mana rakstītprasme noder arī manā pamatdarbā kā domes Kancelejas vadītājas vietniecei.) Arī „Vietējā Latgales Avīzē” sāku kā korektore, bet ar laiku kļuvu par t.s. „rakstošo” un vēl joprojām to daru ar lielāko prieku.

Tagadējiem studentiem droši vien ir svešs grāmatu deficīts, bet mūsu kursu tas tuvināja. Arī biežās daiļdarbu analīzēs gūtās augtākās atzīmes vai piebildes „Novators skatījums” deva īpašu pārliecību un zināšanu bagāžu.

Vienmēr esmu sekojusi pārliecībai – „ja esi ticis uz augšu, vienmēr atceries tos, kas tev palīdzējuši šajā kāpienā”. Mana veiksmes formula ir gaužām vienkārša, bet prasa milzīgu pašdisciplīnu un pašinventarizāciju: skaidri formulēt savu mērķi; priecāties pat par mazāko veikumu un sasniegumu; būt godīgam pret sevi un citiem; ceļa sākumā piekrist strādāt arī par mazāku samaksu, nekā lūdz ambīcijas; nelaist garām nevienu iespēju, ko sniedz dzīve; nebaidīties grūtību un pielāgoties jebkādiem apstākļiem; ar pateicību uztvert katru notikumu un cilvēku, kas mūsu dzīvē bijis.


← Atpakaļ

Notikumu kalendārs

Video tiešraides

RA Izdevniecība

Pieslēgties LAIS