Sveicināti, viesis   
 
  [EN] [LV] Web lapas karte 
Zinātnieku nakts
2014. gads
2013. gads
2012. gads
2011. gads
2010. gads
2009. gads
2008. gads

Zinātne
Kontaktinformācija
Zinātnes padome
Profesūra
LZP Apstiprinātie eksperti
Reģionālistikas zinātniskais institūts
Doktorantūra
Konferences un zinātniskie pasākumi
RA rakstu krājumi
Zinātnisko publikāciju datu bāze
Akadēmiskā personāla publikāciju saraksts
Zinātnieku nakts
Zinātniskās darbības gadagrāmata
Noderīgas saites
RA publiskais pārskats

Aktuāli


Ievadi savu e-pastu, lai saņemtu jaunāko informāciju par Rēzeknes Augstskolu:


Reklāma
 
» 2013. gads

27. septembrī Rēzeknes Augstskolā (RA) notika zinātnes svētki – jau 6. gadu tika rīkots aizraujošais un izglītojošais pasākums „Zinātnieku nakts”. Šogad pasākuma tēma visā Eiropā un arī Rēzeknes Augstskolā bija „Ūdens”. Lai arī laikapstākļi nebija diez ko iepriecinoši, tomēr dalībnieku skaits RA šogad bija pārsteidzoši liels – pasākumu apmeklēja un aktivitātēs piedalījās apmēram 1000 lielāki un mazāki „Zinātnieku nakts” apmeklētāji.

Lielā apmeklētāju atsaucība liecina par to, ka šis pasākums ir guvis plašu atpazīstamību un visi interesenti zina, ka tieši Rēzeknē piedāvātās zinātniskās aktivitātes ir saistošas un interesantas, kā arī noderīgas turpmākajai izaugsmei.

Lai iepazītu maģisko un aizraujošo ūdens pasauli, RA fakultāšu mācībspēki un studenti parūpējās par zinātniski radošu gaisotni RA. Pieredzējušie un jaunie zinātnieki apmeklētājiem ļāva ielūkoties ūdens noslēpumos, stāstot, eksperimentējot un izglītojot ikvienu pasākuma apmeklētāju. Ikviens interesents varēja pētīt ūdens paraugus; uzzināt par ūdens izmantošanu enerģijas radīšanai; iepazīt ūdens tūrisma veidus Latgalē un kopā izveidot ideālu atpūtas vietu; uzzināt par ūdens simbolisko nozīmi cilvēka dzīvē un pasaules pastāvēšanā; sekot līdzi aizraujošām ēnu teātra vēsturiskām kaujām, kas notikušas ūdens tuvumā; izmēģināt savu roku zīmēšanā uz ūdens jeb marmorēšanā.

Kopā ar pētniekiem interesenti meklēja atšķirības starp šķidrumu un šķīdumu; pārbaudīja savas angļu valodas zināšanas; uzzināja par ūdens lomu cilvēka uzturā un skaistumkopšanā, piedalījās Dabas aizsardzības pārvaldes organizētā dabas izziņas spēli „Upes tīrīšana”. Ar lielu aizrautību dalībnieki piedalījās nakts orientēšanās sacensībās un izpildīja uzdevumus kontrolpunktos. Jāuzsver, ka ikviena RA organizētā aktivitāte guva apmeklētāju atsaucību, piepildot pilnas auditorijas ar zinātkāriem un aktīviem skolēniem, viņu vecākiem, skolotājiem un citiem interesentiem.

„Zinātnieku nakts 2013” ietvaros RA tika izsludinājusi radošo darbu konkursu Latvijas izglītības iestāžu skolēniem „Mans ūdens stāsts”. Jāteic, ka dalībnieku atsaucība bija necerēti liela – konkursa organizatori saņēma 628 radošos darbus. Skolēni pārsteidza ar savu radošuma dzirksti un plašo skatījumu uz ūdens pasaules tēmu. Konkursam tika iesniegti gan literāri darbi – dzejoļi, esejas, pasakas, nelieli pētījumi –, gan arī krāšņi un koši zīmējumi un pat telpiski veidojumi. Liels paldies ikvienam skolēnam un viņu skolotājiem, kuri rosina savus audzēkņus darboties un likt lietā savu radošo enerģiju, veidojot brīnumskaistus darbus! Jāpiebilst, ka „Zinātnieku nakts” pasākuma laikā visi konkursam iesūtītie darbi bija apskatāmi skaistā izstādē, kas vēl labu laiku priecēs ikvienu RA apmeklētāju.

Zinātnes iepazīšanas pasākuma noslēgumā lielais apmeklētāju pulks gaidīja vakara īpašo balvu, proti, notika portatīvā datora izloze. Tajā piedalījās tie pasākuma apmeklētāji, kuri bija apmeklējuši vismaz trīs pasākuma aktivitātes. Par laimīgo datora īpašnieci kļuva Pušmucovas pamatskolas 7. klases skolniece Agnese Leitāne.

Paldies par šo lielisko izlozi jāsaka SWEDBANK Rēzeknes filiālei un ISEC, kuri ir RA sadarbības partneri. Tāpat paldies jāsaka arī citiem RA sadarbības partneriem – AS „Hanzas maiznīca”, restorānam „Rozālija”, Latvijas Zinātņu akadēmijai. Paldies ikvienam, kurš iesaistījās pasākuma organizēšanā un aktivitāšu veidošanā, bet vislielākais paldies – apmeklētājiem, kuri „Zinātnieku nakts” pasākumu apmeklēja tieši Rēzeknes Augstskolā, ļaujot šim fantastiskajam pasākumam kļūt par jaunā studiju gada vērienīgāko pasākumu.

 

Programma
Afiša
Buklets "Zinatnieku nakts 2013"
Foto galerija

 


Notikumu kalendārs

Video tiešraides

RA Izdevniecība

Pieslēgties LAIS